Püha kihelkonna ajalugu koondub internetti

Juba mitmendat korda on Püha kiriku juures koos käinud ajaloohuviliste seltskond, kes võtnud nõuks jäädvustada kodukandi ajalugu.
24. aprillil oldi taas koos ning huvilised võisid näha esimesi reaalseid samme, mis juba tehtud. Nii on Reekülas elav Piret Paomees, kes ajalootoimkonda tulnud Naiskodukaitse Pihtla jaoskonna esinaisena, valmis saanud esialgse
ajalooblogi lehekülje, mille aadressiks on https://pyhakihelkond.wordpress.com/
Et aga lehekülg ise ei valmi, oodatakse sinna vallaelanike kaasabi. Olgu siis vanade piltide, dokumentide või ka juba kokkukirjutatud materjalide näol. Eeskujuks on tegijaile olnud Orissaare ajalooblogi, mille tegemist juhib sealne toimkond eesotsas kaitseväe vanemkaplani Gustav Kutsariga ning kuhu päris lühikese aja jooksul on kogunenud palju huvitavat materjali.  Püha koguduse õpetaja Anti Toplaan käis aga välja idee korraldada edaspidi Püha kiriku ja kihelkonna nimepäeval, mis on juulikuus, ajalookonverents,  et need, kes aasta
jooksul ühtteist huvitavat kokku kogunud-kirjutanud, saaksid oma avastustest ka teistele rääkida.
24. aprillil toimunud kokkusaamisel tutvustas kokkutulnuile arvuti (ja interneti) kasutamise võimalusi arvutiõpetaja Tiit Tilk (temast on muuseas  saanud Püha kihelkonna  inimene!),  vanadest vallakaartidest rääkis aga Jaanis Prii.
Kui aga kellelgi on materjale, mida juba võiks kodulehele üles seada, võiks ühendust võtta kas Piret Paomehega (pirtsu7@gmail.com , tel 5257280) või Rita Loeliga (ritaloel@gmail.com  , tel 5525105).
Püha kihelkonna ajalootoimkond

(  KRAATER   MAI  2011:  http://www.pihtlavv.ee/html/dokumendid/kraater_90.pdf )

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s